ORGANICZNE POZYCJONOWANIE

organiczne pozycjonowanie stron

CZYM JEST POZYCJONOWANIE?

Mówiąc krótko i zwięźle, to złożony proces działań które mają na celu podbicie pozycji strony na konkretne frazy (zapytania), w organicznych wynikach wyszukiwarki (najczęściej Google, które obecnie obsługuje blisko 90% rynku). Mimo iż działania takie zawsze były traktowane jako próba manipulowania wynikami, i niezbyt przychylnie oceniane przez giganta z Mountain View, pozycjonowanie stało się podstawą współczesnego marketingu w sieci.

Niestety w dobie coraz bardziej zaawansowanych i częstych zmian algorytmu Google, praca pozycjonera wymaga dziś coraz większej wiedzy, i bardziej złożonych działań. Ma to oczywiście wpływ na ponoszone koszty, jednak dla wielu firm wysoka pozycja w wyszukiwarce to nie tylko kwestia pozyskania klientów, ale i prestiżu całej firmy.

Warto jednak pamiętać, iż jak sama nazwa wskazuje, pozycjonowanie to proces mający na celu poprawę pozycji w wynikach wyszukiwania na konkretne frazy, tak więc nie należy tego automatycznie utożsamiać z wysokimi wynikami sprzedaży czy napływem klientów. Bywa iż firmy decydują się na samodzielny dobór fraz, na które dana strona czy sklep ma być pozycjonowany, a ten mimo zajęcia wysokich pozycji nie generuje oczekiwanego zysku. Dlatego bardzo ważnym w procesie pozycjonowania jest odpowiedni dobór fraz do każdej oferty i profilu działalności.

seo vestafox

CO SIĘ ZMIENIŁO W POZYCJONOWANIU?

Za sprawą istotnych zmian wprowadzanych przez Google w ostatnich latach, polityka marketingu i pozycjonowania stron przeszła gwałtowną przemianę. W głównej mierze przyczynił się do tego algorytm RankBrain, zmieniający segmentacje wyników, na bardziej przyjazną zwykłemu użytkownikowi. Niestety w skutek tych działań wiele firm utraciło w sieci przywilej lidera, i zostało zmuszonych do wprowadzenia odpowiednich zmian zarówno w procesie samego pozycjonowania, jak i poszerzenia działań marketingowych prowadzonych w Internecie.

Oczywiście dla wielu specjalistów SEO zmiany te nie były absolutnym zaskoczeniem, gdyż Google informowało o sukcesywnym ich wprowadzaniu przez kolejne lata. Obserwując z uwagą podawane do publicznej wiadomości komunikaty, można powiedzieć iż miały one charakter bardziej ewolucyjny niż rewolucyjny, i wielu specjalistom od pozycjonowania dały czas na odpowiednie dostosowanie się do nowych warunków pracy.

Obecnie polityka pozycjonowania stron przyjęła zupełnie nowe oblicze i stała się wypadkową szerokich działań marketingowych na wielu płaszczyznach, prowadzonych w sposób metodyczny i starannie zaplanowany. Coraz większe znaczenie w tym procesie zyskuje nie tylko różnicowanie działań w obszarze marketingowym, ale i odpowiednie wykonanie strony internetowej, jej optymalizacja, oraz forma i jakość zamieszczanych treści. Czynniki te stają się składową wpływającą na efekty pozycjonowania, i mogą w istotny sposób przyczynić się również do generowania większego ruchu na naszej stronie.

ORGANICZNE POZYCJONOWANIE DLA NASZYCH KLIENTÓW

Prowadząc od wielu lat kompleksowe działania pozycjonujące i marketingowe dla wielu firm, oferujemy atrakcyjne propozycje współpracy w zakresie szeroko rozumianego marketingu internetowego. W ramach naszej oferty gwarantujemy kompleksową obsługę pozycjonowania wraz z optymalizacją i dostosowaniem stron pod tego typu działania. Zapewniamy stałe wsparcie techniczne przy optymalizacji stron i treści na nich zawartych, pomagamy w planowaniu kampanii marketingowych, oraz udostępniamy szeroką ofertę naszych stron zapleczowych pod działania wspomagające. Mając na uwadze iż współczesny marketing i pozycjonowanie to składowa wielu elementów, należy zadbać o to aby prace te były prowadzone w sposób przemyślany, metodyczny i planowy, dlatego warto powierzyć je naszej agencji.

ZADZWOŃ DO NAS
+48 601 949 949
NAPISZ DO NAS
vestafox@vestafox.com