SOCIAL MEDIA

social media Social Media nazywane również mediami społecznościowymi, to powszechna nazwa portali, serwisów i blogów umożliwiających wymianę informacji, opiniowanie, oraz interakcje między użytkownikami. Mimo iż do grupy tej można zaliczyć bardzo dużą ilość serwisów i aplikacji webowych, to jednak w powszechnym obiegu utarło się trwałe przekonanie, iż dotyczy to wyłącznie największych graczy na rynku, takich jak Facebook, Pinterest, Youtube, TripAdvisor, Vimeo, Twitter, Tumblr, Reddit itp. To właśnie w dużej mierze na takie serwisy kładziony jest nacisk przy zakładaniu profili, i kreowaniu wizerunku firm, gdyż jako liderzy skupiający wielomilionowe rzesze użytkowników, stanowią doskonałe źródło pozyskiwania klientów i docierania do dużej grupy odbiorców.

Niestety, jak to zazwyczaj bywa, nie każda firma traktuje Social Media na tyle poważnie, aby skutek z tych działań był chociaż zadowalający. Wiele firm uznało iż sama obecność profilu firmowego w takich serwisach jak np. Facebook lub Youtube spowoduje gwałtowny przyrost odwiedzin, i większy ruch klientów. Niestety, podobnie jak w przypadku stron internetowych i sklepów, brak odpowiedniej dbałości o zamieszczane informacje, i częstych aktualizacji, przyczynia się do zaniku efektywności takiego profilu.

Oczywiście założenie iż większa ilość profili firmowych na różnych serwisach, może poszerzyć grono odbiorców naszych materiałów, jest słuszne, ale tylko pod warunkiem iż utworzone profile będzie miał kto prowadzić i odpowiednio często aktualizować. Warto więc zadąć sobie na wstępie pytanie, jakimi materiałami i w jakiej formie planuje się dzielić w mediach społecznościowych, i które serwisy stanowią dla mnie najlepsze pole do działań. Dobrym przykładem jest tutaj chociażby TripAdvisor który dla branży turystycznej lub restauracyjnej jest doskonałym polem działań, ale nie specjalnie sprawdzi się np. przy firmie remontowo budowlanej.

social media icony social media

Kolejnym ważnym pytaniem jest kwestia administrowania profilem firmowym, tzn. na ile będę w stanie efektywnie go prowadzić, przygotowywać ciekawe materiały, i odpowiednio często je zamieszczać?. W przypadku wybrania kilku serwisów na których chcemy aktywnie działać, samodzielna praca mocno nas pochłonie i zapewne zabierze sporo czasu. Warto tu nadmienić, chociażby na przykładzie znanego wszystkim Facebooka, iż firmy przywiązują tam coraz większą wagę do jakości zamieszczanych materiałów. Codzienna informacja tekstowa, bez wzbogacenia jej o grafikę lub krótki filmik, najprawdopodobniej nie zwróci niczyjej uwagi. Jak łatwo samemu zauważyć, ciekawe wpisy często wymuszają interakcje z użytkownikami, i są wzbogacane ciekawymi grafikami, filmikami, lub krótkimi spotami reklamowymi.

Aby więc Twoje działania przynosiły oczekiwany efekt, wymagają one nie tylko odpowiedniej konstrukcji wpisu, zachęcającej do interakcji z Twoim profilem lub stroną, ale również wzbogacenia go o odpowiednią grafikę, zdjęcie, lub filmik. Relacja z jakiegoś wydarzenia, przemyślana prezentacja nowej oferty lub produktu, wspomagana targetowaną kampanią reklamową, to często spotykane działania marketingowe na Facebooku.

SOCIAL MEDIA – NASZA OFERTA

W ramach naszej szerokiej oferty, prowadzimy kompleksowe działania marketingowe w mediach społecznościowych. Nasza metodyka pracy opiera się na spójnych i przemyślanych działaniach, dostosowanych do możliwości i specyfiki każdej firmy. Dzięki szerokiemu zapleczu specjalistów, w swoich działaniach wychodzimy znacznie szerzej poza ofertę innych agencji, i dajemy możliwość lepszej prezentacji firmy.

1. zakładamy i konfigurujemy profile,
2. prowadzimy kampanie reklamowe,
3. wykonujemy na potrzeby działań, fotografie obiektów i firm, oraz bezcieniowe zdjęcia produktów.
4. zapewniamy obróbkę materiałów filmowych, i post produkcje krótkich spotów reklamowych, wykorzystywanych w mediach społecznościowych.

Poniżej zamieszczamy kilka przykładowych realizacji graficznych i filmowych na potrzeby działań reklamowych w sieci.

SOCIAL MEDIA – GRAFIKI

SOCIAL MEDIA – SPOTY REKLAMOWE

ZADZWOŃ DO NAS
+48 601 949 949
NAPISZ DO NAS
vestafox@vestafox.com