DOMENY NA SPRZEDAŻ

domeny na sprzedaż Domenę definiuje się jako ciąg identyfikacyjny DNS określający autonomiczny obszar zakresu kontroli i uprawnień w Internecie. Jednak dla większości nabywców, domena jest po prostu adresem www pod którym występuje nasza strona lub sklep internetowy, i dzięki któremu możemy działać w sieci. We współczesnym e-biznesie odpowiednia domena ma dość istotne znaczenie, dlatego w pierwszej kolejności warto zacząć od wybrania najbardziej optymalnego adresu dla naszych działań.

Jednym z kluczowych dylematów pojawiających się u nabywców domen, jest kwestia wyboru między nazwą firmy a branżą / specjalizacją w której firma działa. Niestety na tego typu decyzje nie ma złotego środka, i jest to bardzo indywidualna kwestia zależna często od dostępności domen, branży w jakiej działamy, oraz konkurencyjności na rynku.

Jeśli np. firma działa lokalnie, ma niedużą konkurencję i jest już znana na takim rynku, adres domeny z jej nazwą wydaje się wyborem w pełni uzasadnionym. Zupełnie inaczej ma się sytuacja gdy planujemy sprzedaż produktów z konkretnej wąskiej grupy branżowej w sklepie internetowym. W takim wypadku dobór domeny związanej z tą branżą wydaje się bardziej zasadny i wskazany dla naszych działań.

Oczywiście najistotniejszym problemem dla potencjalnego nabywcy domeny, jest dziś jej dostępność i cena. Wiele atrakcyjnych adresów pozostaje w obszarze rynku wtórnego, gdzie są oferowane za odpowiednio większe kwoty. Warto jednak podejmować próby negocjacji zakupu, gdyż zdarza się, że oferta z ceny wyjściowej, może zostać przez sprzedającego mocno obniżona.

Przy wyborze domeny, oprócz samej nazwy, jest też ważnych kilka innych czynników na które warto zwrócić uwagę, dlatego przed podjęciem decyzji postaraj się uważnie zapoznać z jej historią i dostępnymi informacjami. Jeśli nie bardzo wiesz, czym się kierować przy zakupie domeny, poniżej zamieszczamy kilka istotnych wytycznych które powinieneś wziąć pod uwagę. Stosując się do nich, unikniesz podstawowych błędów popełnianych przy wyborze domeny.

1. Domena w swojej nazwie powinna być maksymalnie zwięzła, krótka i prosta, tak aby każdy użytkownik mógł ją łatwo i szybko zapamiętać.
2. W nazwie domeny powinniśmy unikać skomplikowanych ciągów liter lub cyfr, oraz fraz przy których występują różne formy zapisu.
3. Domena powinna być powiązana tematycznie z branżą w której działasz, lub nazwą firmy którą ma reprezentować.
4. Domena powinna posiadać właściwe rozszerzenie TLD dla regionu działań (czyli elementu znajdującego się po kropce). W wypadku nazwy Polskiej najlepszym wyborem będzie domena z końcówką .pl
5. Sprawdź historię domeny, oraz czas jej pierwszej rejestracji.
6. Domenę staraj się rejestrować na dane firmowe, ogólnie dostępne i publiczne, potwierdzające wiarygodność firmy w bazie Whois.

DOMENY NA SPRZEDAŻ

Poniżej zamieszczamy kilka naszych domen, które aktualnie oferujemy na sprzedaż:

nanostrada.pl 4000 pln
recyklerzy.pl 6000 pln
mimik.pl do uzgodnienia
pluspro.pl do uzgodnienia
skyphone.pl do uzgodnienia
ZADZWOŃ DO NAS
+48 601 949 949
NAPISZ DO NAS
vestafox@vestafox.com